JAKÝ JE NÁŠ CÍL?

Rádi bychom vytvořili přátelský prostor, kde se autoři budou cítit dobře. Budeme odpovídat na jejich dotazy, poctivě číst jejich rukopisy a dávat jim zpětnou vazbu (k tomu patří i konstruktivní kritika). Pokud budeme dílu věřit, investujeme do něj a pomůžeme mu na svět.

KDO JSME?

Jsme parta přátel, která se na „projektu nakladatelství“ rozhodla dělat, protože nám tahle idea dává smysl.
Každý jsme z jiného oboru, z jiného města, každý kráčíme jinou životní cestou, ale dohromady dokážeme udělat velký kus práce. Kreativita a právě dobře odvedená práce jsou naším společným jmenovatelem.

KDE JSME SE POTKALI?/CO NÁS SPOJUJE?

Dohromady nás svedl sport „slackline“. Všichni se známe už dobrých šest, sedm let a potkali jsme se právě na slacklinových akcích. Komunita kolem slackline je plná kreativních a inspirativních lidí a neustále se rozšiřuje. Člověk tam snadno narazí nejen na sportovce, super lezce a horaly celým jejich srdcem, ale i na lidi, pro které je rutina ubíjející. Tvoření nových projektů je pro ně smyslem života a slackline berou jako odreagování od jeho běžného ruchu. Na začátku, před těmi šesti až sedmi lety, když bylo slovo přátelství ještě příliš silné pojmenování, bych si ani nepomyslela na to, co máme dnes, a už vůbec ne na to, co stojí před námi. Z celého srdce děkuji právě „slacklině“, protože jsem díky ní poznala lidi, kteří se stali neodmyslitelnou součástí mého života, a jak to teď vypadá, asi zůstanou už napořád.

Zakladatelka a autorka knih

Nikol Štěpánová se narodila v roce 1991 v Havlíčkově Brodě. Dětství a dospívání prožila v malém městě na Vysočině, ve Světlé nad Sázavou.

V roce 2010 odmaturovala na OAHSHB v Havlíčkově Brodě, obor Hotelnictví a turismus. Oboru se nikdy intenzivněji nevěnovala. Už v útlém věku ráda četla, vymýšlela a sepisovala různé příběhy, ale až od roku 2010 se začala psaní věnovat více a jezdit na konzultace k paní Jiřině Tejkalové. Se svým debutem Ti předurčení přišla v roce 2019. Další část příběhu vychází v těchto dnech (léto 2020).

V loňském roce se odstěhovala z Prahy na sever republiky a nastoupila na mateřskou dovolenou. Kromě pracovních povinností se věnuje dalším projektům, např. volnočasovému festivalu WoodSlack, který s Tomášem Blažkem založili v roce 2015. Pomáhá spolupořádat další slacklinové akce a jiné volnočasové aktivity.

Zakladatel

Jiří Kerner se narodil v roce 1992 v Turnově. Dětství prožil ve městě Sobotka v Českém ráji. Vystudoval FEL ČVUT, obor Robotika a kybernetika, po dobu studií žil v Praze.

Nyní pracuje jako software developer v automobilovém průmyslu, žije v Sobotce se Simčou a dcerou.

Volný čas tráví velmi aktivně – rodičovskými radostmi a sportem (běh, kolo, highline). Patří do již legendárního klubu Slackline Gentlemen, spolupořádá WoodSlack festival, v minulosti byl organizátorem festivalu Kost Highline meeting.

Redakce

Jana Štěpánová se narodila v roce 1987 v Liberci. Vystudovala TUL, obor Učitelství anglického jazyka a chemie, následně svá studentská léta zakončila doktorátem z nanomateriálů.

V dětství byla členkou sboru Severáček, láska k hudbě jí vydržela až do dospělosti. Zpívá ve sboru Akcent, TO Vladimíra Janského, TULBandu a kapele Superhero Killers. Spolupořádá WoodSlack festival, kde vede workshopy na výrobu barefoot botek. Dále učí angličtinu, běhá, cvičí jógu, zajímá se o udržitelný způsob života a jede v Green Ways – my s ní.

Administrativa

Simona Kernerová se narodila v roce 1992 v Jilemnici. Dětství prožila v Podkrkonoší a následně v městě Sobotka v Českém ráji.

Vystudovala ČZU, obor Podnikání a administrativa, v průběhu studií žila v Praze. Po ukončení studia se s Jirkou vrátili do Sobotky, kde založili rodinu.

Volný čas teď převážně věnuje dceři, v bezstarostném bezdětném období se věnovala četbě knih, sledování filmů a byla aktivní ve volnočasových vzdělávacích aktivitách pro děti. Samozřejmě též spolupořádá WoodSlack festival.

Grafik a designér

Filip Bitnar se narodil v roce 1990 v Broumově. Dětství prožil v Teplicích nad Metují. Vystudoval SSPTP, obor Propagační design, následně VOŠ, obor Obalový a grafický design.

Pracuje jako OSVČ v oboru grafický design. Je jedním ze zakladatelů stránky „Grafický odpad“ na Facebooku. Od založení GO se coby přednášející zúčastnil mnoha projektů, např. Pecha Kucha night. Od roku 2013, kdy stránku založili, stihli nasbírat přes 90.000 fanoušků. V roce 2018 vydali „Vény skicák“ – průvodce grafickými „skvosty“.

Věnuje se fotografii, kresbě, hudbě (převážně rapu) a tvorbě videí a videoklipů, které můžete najít na jeho Youtube kanále. Aktivně se věnuje spolupořádání závodů, exhibicí a událostí kolem slackline. Je dvorním grafikem WoodSlack festivalu (od druhého ročníku).

Slovenská posila – redakce

Veronika Urcikánová sa narodila roku 1991 v Bratislave. Vyštudovala FMFI UK v Bratislave, obor Pravdepodobnosť a štatistika. Po skončení štúdia pracovala a žila ešte chvíľu na Slovensku.

Do severných Čiech sa presťahovala až v roku 2017, kde teraz učí matematiku a angličtinu a vo voľnom čase tiež trénuje plávanie.

Vo voľných chvíľach rada chodí po horách s batohom na chrbte, behá, cestuje po svete a zúčastňuje sa nielen slackline festivalov.