Image Alt

Soutěž 2022

Soutěž „O První BRK“ 2022

Vítězné povídky vyšly ve sborníku Adventní kalendář povídek: Kdysi v zimě, Seznam vítězných povídek naleznete Vyhlášení výsledků – soutěž „O první BRK“ – 2022.

Baví tě psát a máš ambice, aby se tvé dílo objevilo na českém knižním trhu? Přihlas se do třetího ročníku soutěže O první BRK. Hledáme dvacet čtyři krátkých povídek různých žánrů, ze kterých sestavíme sborník pro zpříjemnění adventního času. Zapoj se letos i TY! 

1
2
3
4
+ + + +

A

Pravidla

Pravidla soutěže a všechny informace jsou níže na této stránce.

+ + + +

B

Odešlete svou povídku

V termínu 01.04. - 31.05.2022 nám zašli svoji povídku.

+ + + +

C

Vyhlášení vítězů

02.08.2022 vyhlásíme seznam povídek, které byly vybrány do sborníku.

+ + + +

D

Vydání sbírky povídek

V říjnu 2022 vyjde sborník povídek, dostupný přes e-shop Nakladatelství BRK.

Pravidla

Téma soutěžních povídek: Kdysi v zimě

Žánr: bez omezení

Počet normostran: min. rozsah 2 normostrany (tj. 3600 znaků včetně symbolů a mezer), maximální rozsah 4 normostran (tj. 7200 znaků včetně symbolů a mezer)

Datum vydání sbírky povídek: říjen 2022

Počet povídek ve sborníku: min. 24

Podmínky soutěže:

·    Povídka musí být zaslána v termínu od 01.04.2022 do 31.05.2022 na email: soutez@nakladatelstvibrk.cz, předmět e-mailu: Kdysi v zimě/jméno autora.

·    Do těla e-mailu napiš název povídky, její krátkou anotaci a stručné představení autora (věk, odkud pochází, jestli má vydaná jiná díla, jaký žánr v psaní preferuje atd.). Nevkládejte do zápátí nebo záhlaví své jméno ani název povídky.

·    Počet zaslaných prací od jednoho autora jsou max. 2 žánrově odlišné povídky.

·    Nesmí jít o již publikované (online blog, sociální sítě, platformy typu piste-povidky.cz, wattpad.com a další), k publikaci připravované nebo do jiných literárních soutěží odeslané práce.

·    Jednotlivé stránky musí být očíslované. Doporučujeme dodržet formátování: font Calibri, písmo 11, řádkování jednoduché. Povídky musí být napsané v českém nebo slovenském jazyce.

·    Každému autorovi je zaslán informativní e-mail, že jeho díla v pořádku dorazila a že je zařazujeme/nezařazujeme (není-li dodržen počet znaků apod.) do soutěže. Pokud autor tento e-mail neobdrží do týdne od zaslání svého příspěvku, ať se ujistí přes e-mail nikol.wolfova@nakladatelstvibrk.cz, že jeho příspěvek někde nezapadl. Prosíme všechny autory, nekontaktujte nás dřív, než po týdnu, zbytečně se nám hromadí spousta opravdu stejných e-mailů ve schránce a odpovídání na ně, nám zabírá čas.

Hodnocení:

·    Hodnocení jednotlivých povídek probíhá anonymně. Po zaslání povídky probíhá kontrola, zda text nepřesáhl počet znaků. Pokud ano, vracíme autorovi nazpět s možností zkrácení, pokud ne, přidělíme autorovi číslo.

Vyhlášení vybraných autorů:

·    02.08.2022 budeme informovat všechny autory povídek, kteří uspěli a jejichž díla vydáme v tištěném sborníku. Nevyhlašujeme první ani poslední místa, žebříček s hodnocením od nejlepšího po nejhorší tedy nikde nenajdete.

·    Do března 2023 (v závislosti na počtu zaslaných povídek) zašleme autorům stručnou zpětnou vazbu. Pokud autorovi zpětná vazba nebo e-mail informující o neúspěchu nedorazí, stačí nám jednoduše napsat e-mail a my zjistíme, kde se stala chyba. Nic není problém :-), pokud o tom víme.

Odměna pro vybrané autory:

·    Tři výtisky sborníku povídek + možnost odkoupit do 10 ks sborníků za zvýhodněnou cenu

·    Redakce a korektura autorovy povídky

·    Možnost následné spolupráce na dalších autorových dílech

·    Jedinečný dárek pro příbuzné a známé k adventnímu času

Poznámka pro autory: Nezaměřujte se pouze na nápad, věnujte čas i korektuře a stylistice.