Image Alt

Soutěž 2021

Soutěž „O První BRK“ 2021

Vítězné povídky vyšly ve sborníku Adventní kalendář povídek na zimní nečas, výsledky jsou zveřejněny ZDE

Baví tě psát a máš ambice, aby se tvé dílo objevilo na českém knižním trhu? Přihlas se do druhého ročníku soutěže O první BRK. Hledáme dvacet čtyři krátkých povídek různých žánrů, ze kterých sestavíme sborník pro zpříjemnění adventního času. Zapoj se letos i TY! 

1
2
3
4
+ + + +

A

Pravidla

Pravidla soutěže a všechny informace jsou níže na této stránce.

+ + + +

B

Odešlete svou povídku

V termínu 01.04. - 31.05.2021 nám zašli svoji povídku.

+ + + +

C

Vyhlášení vítězů

02.08.2021 vyhlásíme seznam povídek, které byly vybrány do sborníku.

+ + + +

D

Vydání sbírky povídek

V říjnu 2021 vyjde sborník povídek, dostupný přes e-shop Nakladatelství BRK.

Pravidla

Téma soutěžních povídek: Zimní nečas 

Žánr: bez omezení

Počet normostran: min. rozsah 2 normostrany (tj. 3600 znaků včetně symbolů a mezer), maximální rozsah 5 normostran (tj. 9000 znaků včetně symbolů a mezer)

Datum vydání sbírky povídek: říjen 2021

Počet povídek ve sborníku: 24

Podmínky soutěže:

·    Povídka musí být zaslána v termínu od 01.04.2021 do 31.05.2021 na email: soutez@nakladatelstvibrk.cz, předmět e-mailu: Zimní nečas/jméno autora.

·    Do těla e-mailu napiš název povídky, její krátkou anotaci a stručné představení autora (věk, odkud pochází, jestli má vydaná jiná díla, jaký žánr v psaní preferuje atd.)

·    Počet zaslaných prací od jednoho autora jsou max. 2 žánrově odlišné povídky.

·    Nesmí jít o již publikované (online blog, sociální sítě, platformy typu piste-povidky.cz, wattpad.com a další), k publikaci připravované nebo do jiných literárních soutěží odeslané práce.

·    Jednotlivé stránky musí být očíslované. Doporučujeme dodržet formátování: font Calibri, písmo 11, řádkování jednoduché. Povídky musí být napsané v českém nebo slovenském jazyce.

·    Každému autorovi je zaslán informativní e-mail, že jeho díla v pořádku dorazila a že je zařazujeme/nezařazujeme (není-li dodržen počet znaků apod.) do soutěže. Pokud autor tento e-mail neobdrží do týdne od zaslání svého příspěvku, ať se ujistí přes e-mail nikol.wolfova@nakladatelstvibrk.cz, že jeho příspěvek někde nezapadl.

Hodnocení:

·    Hodnocení jednotlivých povídek probíhá anonymně, proto je zbytečné si díla podepisovat nebo do záhlaví či zápatí vkládat jméno autora. Po zaslání povídky probíhá kontrola, zda text nepřesáhl počet znaků. Pokud ano, vracíme autorovi nazpět s možností zkrácení, pokud ne, přidělíme autorovi číslo.  

Vyhlášení vybraných autorů:

·    02.08.2021 budeme informovat všechny autory povídek, kteří uspěli a jejichž díla vydáme v tištěném sborníku. Nevyhlašujeme první ani poslední místa, žebříček s hodnocením od nejlepšího po nejhorší tedy nikde nenajdete.

·    Do konce roku 2021 (v závislosti na počtu zaslaných povídek) zašleme autorům stručnou zpětnou vazbu. Pokud autorovi zpětná vazba nebo e-mail informující o neúspěchu nedorazí, stačí nám jednoduše napsat e-mail a my zjistíme, kde se stala chyba. Nic není problém :-), pokud o tom víme.

Odměna pro vybrané autory:

·    Tři výtisky sborníku povídek + možnost odkoupit do 10 ks sborníků za zvýhodněnou cenu

·    Redakce a korektura autorovy povídky

·    Možnost následné spolupráce na dalších autorových dílech

·    Jedinečný dárek pro příbuzné a známé k adventnímu času

Poznámka pro autory: Nezaměřujte se pouze na nápad, věnujte čas i korektuře a stylistice.